AKTUÁLNE INFORMÁCIE DNES

Dátum: 1.3.2020   čas: 9:00

Počasie: -2°C oblačno/ snehové prehánky , vietor 2 m/s

Vrátna - Paseky: 30 až 50 cm snehu /podmienky veľmi dobré

                              denné lyžovanie od 8:30 do 15:30, večerné lyžovanie od 17:00 do 20:00 každú stredu, piatok a sobotu :)

                             

Oštiepková mulda: 10 až 60 cm snehu/ podmienky dobré, denné lyžovanie od 9:15 do 15:15 denne (záleží od poveternostných podmienok)

Kabínová lanová dráha Chleb v prevádzke PO - NE od 9.00 do 15.30 hod. (každú celú hodinu) v závislosti od poveternostných podmienok.

Výstrahy

V okrese Žilina
sa očakáva OJEDINELE výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 - 45 mm.

Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné,
ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Zrážky: 35 - 45 mm

 

HZS aktuálne informácie Malá Fatra

Upozorňujeme na výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 30 - 37 m/s (110 - 135 km/h). V horstve je od 15 do 40 cm nového snehu. Po hrebeni odporúčame pohyb po zimnom tyčovom značení ! Zelený TZCH Javorina - sedlo Brestov je ťažko prechodný z dôvodu popadaných stromov. Modrý TZCH Starý dvor (Paseky) - Chata na Grúni je zatvorený pre ťažbu dreva!!! Z dôvodu bezpečnosti je uzatvorený žltý chodník z Medziholia na Chrbát Stohu - tzv. Stohová skratka. Dovoľujeme si upozorniť návštevníkov územia na blížiacu sa každoročnú sezónnu uzáveru troch turistických chodníkov a to v období od 1.marca do 15. júna.V zmysle návštevného poriadku sa z dôvodu ochrany prírody uzatvárajú nasledovné chodníky: Medziholie – Veľký Rozsutec – Medzirozsutce (červená turistická značka) Obšívanka – Malé nocľahy (modrá turistická značka) Vendovka – Malý Kriváň (modrá turistická značka) Dôvodom jarnej uzávery je v prvom rade ochrana živočíchov, ktoré majú v Malej Fatre svoj domov.