hzslogo uteczmesta

 

Horská záchranná služba Malej Fatry sídli priamo v lyžiarskom stredisku VRÁTNA FREE TIME ZONE

Kontaktná adresa:
OS HZS Malá Fatra - Vrátna
Vrátna č.2114
Terchová 01306

Asi 150 ročná história nás delí od prvých známych horských tragédií v Malej Fatre, ktoré sa zachovali len v ústnom podaní. Pri nich pomáhali tiež ľudia, no ich mená sa nám nezachovali, ale v našich srdciach utkvela k týmto neznámym naša úcta. Ku koncu devätnásteho storočia už sa z času na čas v našich vrchoch objavujú i takí, ktorí chodili do vrchov nie za prácou, ale za krásou a osviežením. Takto začína i v Malej Fatre turistický ruch.

V prípade potreby volajte nonstop dispečing HZS na tiesňové číslo 18 300.

Náš tip! APLIKÁCIA HORSKEJ ZÁCHRANNEJ SLUŽBY

Aplikácia umožňujúca volanie na linku tiesňových volaní 18300 Horskej záchrannej služby a odosielanie tiesňových SMS správ, s použitím aktuálnej GPS pozície pre rýchlu lokalizáciu volajúceho v horskom prostredí. Podporuje komunikáciu pre nepočujúcich. Pomocou aplikácie získate čerstvé informácie o lavínovej situácii a výstrahách v jednotlivých pohoriach Slovenska. Získate kontakty, užitočné rady pre pohyb vo vysokohorskom prostredí a v neposlednom rade krátky návod na poskytnutie prvej pomoci. Aplikácia obsahuje užitočné nástroje : svetlo a SOS svetlo.
Odkaz na stáhnutie TU.

Kontatné údaje:
tel.: 041/5695232
fax: 041/5695231
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Kde nás nájdete?

 

kontaktujte nasV prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Email: uteczmesta@gmail.com l Telefón:+421 908 331 449