vrsky uteczmestaPonúkame Vám tradičné aj originálne jedlá slovenskej a medzinárodnej kuchyne, pochúťky z rýb, hovädzieho, bravčového mäsa, hydiny a cestovín. Na svoje si prídu aj vegetariáni a myslíme aj na našich najmenších. Samozrejmosťou sú chrumkavé predjedlá, sladké aj slané dezerty. Pestrý jedálny a nápojový lístok, vynikajúca kuchyňa, ochotný a pozorný personál, to sú dôvody, prečo sa naša reštaurácia stala vyhľadávaným kulinárskym miestom v Terchovej.

Pripravované jedlá Vám ponúkame v kvalite, ktorá spĺňa očakávania aj náročných gurmánov.

Chuť a vôňu našej kuchyne dopĺňa pestrá ponuka alkoholických a nealkoholických nápojov, čapovaného piva, tradičných slovenských destilátov, ako aj široká ponuka domácich a zahraničných vín z našej vinotéky.

Od jari do jesene Vás obslúžime aj na terase susediacej s reštauráciou, kde si okrem našej ponuky jedál a nápojov môžete vychutnať nádherný výhľad na Terchovskú dolinu a jedinečnú atmosféru prírody v Rezorte Drevenice Terchová.
Zároveň Vám v priestoroch našej reštaurácie, terasy alebo vinárne na Vaše želanie usporiadame posedenia na mieru podľa Vašich požiadaviek, vrátane výzdoby, modernej, ľudovej hudby alebo sprievodného programu

Prvý horský domáci Pivovar Vŕšky
Pivo Vŕšky sa rodí a zreje v Terchovej od júna roku 2012 priamo pod dohľadom skúseného sládka. Ponúkame vám pivko bavorského typu, dobrú 11, s obsahom alkoholu 4-5% a tmavú 13-stku špeciál. Postupne pri špeciálnych udalostiach budeme pridávať ďalšie obľúbené druhy piva.
Špičková česká technológia minipivovaru, ktorá je na Slovensku ojedinelá, zaručuje kvalitný technologický proces. Spolu s technológiou dotvára pivko výrazná osobnosť jedného z najstarších sládkov na Slovensku, pán František, rodák z Moravy. Výrobe piva sa majster sládek venuje už pekných 40 rôčkov a svoje skúsenosti nielen zo Slovenska, ale aj zo známych zahraničných pivovarov, primieša počas varenia do Piva Vŕšky.

Pivo Vŕšky sa varí tradičným českým spôsobom - na dva rmuty - pričom sládek strávi uvarením 10hl aj s prípravou asi 14 hodín. Na dobre uležané pivko si treba aj náležite počkať, pivo zreje v tankoch ďalších 10-15 dní a potom leží ešte ďalších 10-15dní. Pritom je potrebné ho každý deň ochutnať, sledovať teplotu a tlak v nádobách a správne rozhodnúť, kedy je čas na sudovanie. Správne načapovať kvasinkové pivo sa treba tiež naučiť , pretože jeho penivosť je vyššia, ale potom tá radosť z krásnej krémovej čiapočky!
A prečo doporučuje sládek František práve pivko z Prvého horského Pivovaru Vŕšky?
Keďže je to chlap na mieste a rád sa s vami o jeho srdcovke porozpráva, vždy má pre všetko vysvetlenie, tu je jeho odpoveď:
"Naše Pivko Vŕšky je kvasinkové, živé, obsahuje veľa vitamínu B, takého potrebného pre život, a ako sa hovorí, správny chlap sa prejaví pri druhom-treťom pivku, takže je určite v primeranom množstve vhodné pre potešenie, ako dám, tak aj pánov...".
Viac o domácom nepasterizovanom Pive Vŕšky sa dozviete priamo v Pivovare Vŕšky v Rezorte Drevenice Terchová, kde je možné si so sládkom dohodnúť aj prehliadku minipivovaru s degustáciou a využiť nový programový balíček "Za tajomstvami varenia piva" a "Deň so sládkom".

Kontakt:
Vŕšky 2387
013 06 Terchová
+421 917 429 956
E-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Kde nás nájdete?

 

kontaktujte nasV prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Email: uteczmesta@gmail.com l Telefón:+421 908 331 449