splavovanie1

Už viac ako desaťročie poskytuje DAMARO komplexné služby v oblastiach organizovania športových podujatí a športových aktivít ako je splavovanie, rafting, teambulding, športové dni, športové hry a rôzne iné aktívne outdoor programy. Organizujeme splavy či rafting na riekach Orava, Váh alebo Belá. Programy outdoorového charakteru sú zamerané na spoznávanie krás a zákutí najmä malebnej Malej Fatry a Slovenska. 

 

Splavovanie rieky Orava

Splav organizujeme na rieke Orave v jej poslednej časti, ktorá je dlhá 8,5 km. Splavujeme v Kraľovianskej doline medzi obcami Párnica – Kraľovany, a pohoriami Šipská Malá Fatra - Krivánska Malá Fatra. Samotný splav trvá hodinu až hodinu a pol, závisí to od stavu vodného toku a od posádky. Tento splav je učený aj pre ľudí, ktorí nemajú skúsenosti so splavovaním, no aj tí zdatnejší zasa ocenia krásy tunajšej prírody, jednak rozmanitú flóru a faunu, ako aj prekrásne výhľady na okolité pohoria. Každý účastník dostane plávaciu vestu, pádlo a absolvuje krátky nácvik. V každom člne je vždy prítomný inštruktor, ktorý všetko potrebné vysvetlí a celý splav absolvuje s posádkou. Znalosť plávania nie je nutná. Účastníci vždy končia pri svojom vozidle.

Splavovanie rieky Váh
Splav organizujeme na rieke Váh v úseku Lipovec – Strečno, medzi Krivánskou a Lúčanskou časťou Malej Fatry. Popod Starý a Nový Hrad Strečno a okolo obávaných skál Margita - Besná, ktorých sa najmä v minulosti báli pltníci. Splavovaný úsek je dlhý 14 km, trvá približne okolo 1,5 hodiny. Je určený pre fyzicky zdatné osoby a nie je vhodný pre malé deti.
V každom člne je prítomný minimálne jeden inštruktor, ktorý všetko potrebné vysvetlí a celú plavbu absolvuje s posádkou. Vzhľadom na to, že táto rieka je splavná len pri určitej výške vodnej hladiny splav sa najčastejšie organizuje na jar alebo na jeseň.

Rafting Belá
Belá je pravá horská riečka nachádzajúca sa na Podbanskom pod Tatrami. Vzniká sútokom Tichého a Kôprovského potoka. Výška jej vodného stavu sa dokáže zmeniť z hodiny na hodinu. Právom jej patrí pomenovanie najdivokejšia prírodná rieka na Slovensku. Rieka je všeobecne zjazdná iba v období apríl – máj. Účastníci musia mať viac ako 15 rokov ( do 18 rokov písomný súhlas rodiča) a znalosť plávania nutná. V každom člne s Vami ide náš inštruktor.

Rafting Areál vodných športov Liptovský Mikuláš
Organizujeme rafting na umelom kanáli AVS v Liptovskom Mikuláši. Používame raftové člny „Colorado 420" ktoré vyrába Gumotex Břeclav. Každý klient dostane plávaciu vestu, helmu, pádlo, v prípade potreby sú k dispozícií aj neoprény.

Prevádzka:

Vrátna - Starý dvor
Terchová

Kontakt: 

00 421 903 546 600
00 421 903 775 791
00 421 903 306 566

www.splavovanie.sk
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

splavovanie22

 

Kde nás nájdete