rogalo uteczmestaa

Sme skupinka nadšencov bezmotorového lietania. Piloti, žiaci a sympatizanti tohoto nádherného športu. Budúcich pilotov školíme na miernych svahoch v širšom okolí Žiliny a neskôr na Straníku, čo je terén s najdlhšou a najbohatšou históriou bezmotorového lietania na Slovensku. Čo je vlastne rogalo? Rogalo, závesný klzák je zariadenie umožňujúce kĺzavý let bez pomoci motora. Charakterizuje ho trojuholníkový tvar krídla, záves pilota v ťažisku sústavy a hrazda, ktorá je pevne spojená lankami a kovovými profilmi s krídlom.

Rogalo, závěsný kluzák je zařízení umožňující klouzavý let bez pomoci motoru. Charakterizuje ho trojúhelníkový tvar křídla, závěs pilota v těžišti soustavy a hrazda, která je pevně spojená lanky a kovovými profily s křídlem. Startuje se během z kopce. Přistání probíhá zpět na nohy v rovném terénu. Rozsah rychlostí moderních kluzáků je 25-130km/h. Hmotnost se pohybuje mezi 15 a 30 kilogramy.

Náš skúsený a vysoko profesionálny tím Vás odkryje kúzlo tohto nádherného športu.

Objednávky a podrobnejšie informácie Rogalo Club Straník, Ján Belan
Tel.: +421 (0)915 676 596 
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web: www.rogalo.dot.sk

rogalo

 

Kde nás nájdete