oravskapriehradaOravská přehrada byla vybudovaná na horním toku řeky Oravy a sahá až ke slovensko-polským hranicím. Vyhliadková loď vychází z přístavu č. 2 v Slanické Osadě a plavba na Slanický Ostrov včetně prohlídky expozic na ostrově a cesta zpět trvá přibližně 80 minut. Plavebná sezóna vyhliadkovej lodi OG Slanica na Oravskej priehrade je od 15. mája do 15. septembra.

Plavebná sezóna vyhliadkovej lodi OG Slanica na Oravskej priehrade je od 15. mája do 15. septembra. Loď premáva denne podľa záujmu návštevníkov: o 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 16:30 hod. Prvá plavba je o 9:00 hod a každá nasledujúca plavba je podmienená minimálnym počtom 15-tich osôb. Kapacita výletnej lode je 80 miest.

Cestou loď obopláva brehy Vtáčieho ostrova, ktorý je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Horná Orava a chráneného vtáčieho územia Horná Orava v druhej najprísnejšej zóne. Vtáči ostrov je významným hniezdiskom čajok smejivých, bielohlavých, rybárov riečnych ako aj niekoľkých druhov kačíc.
Slanický ostrov, nazývaný tiež Ostrov umenia, je pozostatok zaplavenej obce Slanica. Na ostrove je dominantou kostol Povýšenia sv. Kríža, ktorý bol vystavaný v rokoch 1766 až 1769 ako baroková kaplnka a v roku 1843 ho klasicisticky prestavali. V interiéri kostola je nainštalovaná expozícia "Tradičná ľudová plastika a maľba" a v exteriéri ostrova vzniklo lapidárium "Oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia". V bývalej hrobke sa nachádza expozícia histórie zatopených obcí.

Vstupenky sa kupujú priamo na lodi OG Slanica a v cene lístka je zahrnutý aj vstup do expozícií na ostrove.

Cena vyhliadkovej plavby:
deti, ZŤP, dôchodcovia (nad 70 rokov): 2 €
dospelí: 4 €

Objednávky a podrobnejšie informácie na: +421 915 135 537 – zájazdy, firemné akcie, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

oravska uteczmesta

 

Kde nás nájdete