xair uteczmesta

Ahoj budúci piloti. Ponúkame Vám širokú škálu kurzov kde je naším cieľom Vás nielen zoznámiť s týmto krásnym športom, ale tiež naučiť všetkému potrebnému pre lietanie na padáku. Škola hrou, inštruktori sú naozaj skúsený, budú Vás hravou formou učiť jednak základným zručnostiam štartu, riadenia a pristávania na padáku.

Škola hrou, inštruktori sú naozaj skúsený, budú Vás hravou formou učiť jednak základným zručnostiam štartu, riadenia a pristávania na padáku, ale tiež Vás zasvätia do prejavov počasia a termiky či už na horách, alebo v rovinách, do konštrukcie padákov, postrojov a do leteckej navigácie. Tím dlhšie lietajúcich odovzdajú skúsenosti a užitočné informácie tak, aby sa mohli vydať na náročnú cestu dlhých preletov.

TANDEMY

To po čom snívajú mnohí a možno aj Vy, sa môže stať skutočnosťou. Lietať–pohybovať sa nielen dopredu, dozadu, vpravo a vľavo, ale aj hore a dole. Ochutnať ticho ovzdušia, nechať sa opantať výškou, adrenalínom, šťastím, strachom, pocitom prekonania seba samého – a to všetko naraz, v tom najúžasnejšom koktaile aký vie namiešať iba dotyk nevšednosti. Toto všetko precítite do špiku kosti na tandemovom padáku so skúseným pilotom, ktorý sedí za vami a riadi padák a sleduje všetko okolo seba, lenže to vy nevnímate, cítite iba ten spomínaný úžasný koktail namiešaný s obrovského množstva pocitov ...

Cena 50,- € zahŕňa:
- zapožičanie výstroje
- poistenie proti škodám spôsobeným tretej osobe
- poistenie pasažiera pre prípad nehody
lety sa vykonávajú od 1.4. do 31.10. v roku letu.

Doba letu
Doba letu závisí od výšky štartu nad miestom pristátia a od poveternostných podmienok. V prevažnej väčšine však let trvá cca 20 minút, vo výške od 200 do 1000m nad zemou. Termický tandemový let trvá cca 1 hodinu. Pokiaľ je let kratší ako 10 minút, pasažier má v ten deň ďalší let grátis.

Kto môže lietať v tandeme?
Každý kto má hmotnosť od 30 do 120 kg ( je možný let aj z hmotnosťami nad tieto limity, avšak je to potrebné vopred prekonzultovať s pilotom ) a v prípade že má pasažier menej ako 18 rokov je na jeho let potrebný súhlas rodiča.

Čo potrebujete na let a ako prebieha?
Na tandemový let nepotrebujete doslova nič, iba chuť lietať. Doporučujeme športové oblečenie, nohavice, rifle, športovú obuv. V zime môžete mať na sebe lyžiarsky odev, lyžiarky, prípadne aj lyže. Na let nie je potrebné žiadne lekárske vyšetrenie, ani potvrdenie. Pred letom pilot pasažiera poučí o štarte a pristáti, zapne ho do postroja, skontroluje pripravenosť padáku a postrojov na let a vo vhodnom okamžiku odštartujú.

Kontakt: 

tel.: +421 903 10 38 39

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

xair

 

Kde nás nájdete

Video