kupelelucky uteczmesta

Kúpele Lúčky ležia v horskej, na juh otvorenej doline, pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka. Kúpele sa nachádzajú v tichom horskom prostredí a sú vhodné pre všetkých ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného rušného života.

Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy.
V rámci liečenia ochorení pohybového ústrojenstva majú kúpele vhodné podmienky aj na prevenciu a liečbu osteoporózy. V kúpeľoch sa liečia tiež choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest. Minerálna voda z prameňov HGL – 3 a BJ – 101 (Valentína) sa používa vo všetkých bazénoch a separátnych kúpeľoch. Je vhodná súčasne aj na pitie a je prístupná nielen ubytovaným hosťom ale aj širokej verejnosti.

V roku 2008 kúpele vybudovali nový, celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je sedací bazén s liečivou termálnou minerálnou vodou s teplotou 36 °C – 38 °C, rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými atrakciami - vzduchové sedadlá, protiprúd, vzduchové lehátka, vodná čaša, masážne trysky, chrliče vody, podhladinové osvetlenie a saunový svet - fínska sauna, mentolová sauna, rímsky parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ a tepidárium. K dispozíí je aj delený vnútorný minerálny liečivý bazén s teplotou vody 33 –35 °C. 

Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie, ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov, turistické, pobyty zamerané na liečbu osteoporózy, lyžiarske, redukčné, silvestrovské, veľkonočné.

Otváracia doba: Pondelok - Nedeľa 12.00-21.00 hod

Wellness
Súčasťou wellness je soľná jaskyňa – mokrá aj suchá, Jacuzzi so slanou vodou pripravenou z morskej soli, fínska sauna, infrasauna, ochladzovacia kaďa. V soľnej jaskyni si klienti môžu vychutnať oddych pri relaxačnej hudbe a vyskúšať jej liečivé účinky, ktoré majú vplyv na podpornú liečbu:

  • pohybového aparátu
  • dýchacích ciest
  • krvného obehu
  • zažívacej sústavy
  • dysfunkcie nervovej sústavy
  • reumatologických chorôb
  • zápalov dutín
  • dermatologických ochorení
  • nadváhy

Wellness je otvorené denne:
Pondelok - Štvrtok 14.00 hod - 20.00 hod.
Piatok - Nedeľa      14.00 hod - 21.00 hod.

Kontakt:

00 421 44 43 75 111 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

kupelelucky

 

Kde nás nájdete