zazrivsky ultra trail

 

Tohoročná novinka, na ktorú sa nesmierne tešíme a už teraz nám je ľúto, že si pri organizácii nestihneme tento nádherný pretek zabehnúť aj my  Táto trasa nám nedá spávať už niekoľko rokov a zakaždým, keď bežíme krásnym a behateľným hrebienkom Oravskej Magury, snívame, že by tadeto raz mohol nejaký ultra pretek viezť. Takže vlastne vám plníme náš sen.

 

 

 Trasa spája naše dva obľúbené okruhy – okolo málo navštevovaného kopca Púpov, ktorý sa rozprestiera medzi Zázrivským a Terchovským chotárom a ponúka nádherné výhľady na Rozsutce a po hrebeni Oravskej Magury – zelenej, plnej mystiky, divej zvery, života, no ľuďmi (bohuvďaka) zabudnutej.

kubinska vasilovska

Trasa vás prevedie cez grúne nad obcou Zázrivá, následne vybehnete na úpätie kopca Púpov, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolité dolinky a vrcholky Malej Fatry. Potom vás trail zavedie do lesov pod Púpovom a privedie vás až na lazy nad Terchovou, kde zbehnete do malebnej dedinky Šípková a následne do rodiska Juraja Jánošíka, kde vás bude čakať prvá občerstvovačka (14km). Následne prebehnete cez niekoľko nádherných lúk s dokonalým výhľadom na Rozsutce a o chvíľu sa priblížite Malému Rozsutcu až k pätám.

Po dotyku Rozsutca zbehnete opäť do Zázrivej, kde vás v mieste štartu bude čakať druhá občerstvovačka (26km) a blízki s povzbudivým slovom. Tu je zároveň jediný medzilimit pre kvalifikáciu, ktorého čas ešte upresníme. Ak tento limit nestihnete, budete diskvakvalifikovaní a čip vám bude odobratý. Odbehnúť si zvyšok trasy vám však nebránime, no nevieme vám už garantovať občerstvenie na trati.

Nezdržujte sa tu pridlho, ešte na vás čaká raz toľko kilometrov a jedno výživné stúpanie na Kubínsku hoľu. Keď ste sa zatiaľ pohybovali po nami označenej trase Púpovského heavy halfu, tu začína pravé ultra, kde sa budete navigovať len za pomoci turistického značenia, mapy a gps. Pomôcku na lepšie orientovanie sa budete mať aj na štartovacích číslach. Výbeh na Kubínsku hoľu je v prvej polovici behateľný a v druhej výživný – no stále nádherný. Po dosiahnutí tohto najvyššieho bodu na trase – Minčól na Kubínskej holi – vás čaká odmena v podobe nádhernej Vasiľovskej hole s treťou občerstvovačkou (38km) a krásneho následného hrebeňa Oravskej Magury s dominantou vrchu Párač. V sedle Hoľa (45km) vás čaká posledná občerstvovačka pred vrchom Javorinka a zbehom trasou preteku Javorinka sunset vertical až do cieľa.

zazrivsky ultratrail2019

 GPX trasy do hodiniek, prípadne na naloženie do online máp >>

Občerstvovačka na trase: 4x (poloha sa spresní pred pretekom)

Povinná výbava: nabitý telefón s číslom organizátora, 1l vody, bežecká vetrovka, termofólia

Vekové obmedzenie: preteku sa môžu zúčastniť pretekári starší ako 18 rokov (vrátane)

Kategórie: štandartne – viď praktické informácie

Časový limit na klasifikáciu: 11hod

Štartovné do 29.3.2019:

  • 28 EUR

Po tomto dátume bude štartovné navýšené o 8 EUR a nebude možné, dokúpiť si tričko.

V štartovnom je zahrnuté zabezpečenie šatní a hygienického zázemia na štarte, profesionálna časomiera, úschovňa vecí, čiastočné značenie trate, štartovací balíček, ceny a medajle pre víťazov, občerstvenie na trati,  profesionálny fotograf, polievka a iné občerstvenie v cieli, pivo alebo kofola.

Záujem o tričko označíte pri registrácii na pretek aj s výberom želanej veľkosti. Na výber je ženský a mužský strih vo veľkosti S, M, L a XL. Tričká nemáme od sponzora, kupujeme ich priamo od športových predajcov, takže si môžte byť istí, že budú pekné a prudko nositeľné  Cena trička je 13 EUR.

11.5.2019 o 7:00

52km

+/- 2700 výškových metrov

90% trail

časový limit pre kvalifikáciu 11 hod od štartu

[ REGISTRUJ SA TU ]