Pešia turistika

DSCN0441

Náučné chodníky sú vyznačené turistické rôznej dĺžky a zamerania, ktoré sú vytvorené v prírodne, krajinársky, ale aj kultúrne či historicky zaujímavých alebo typických územiach. V rámci týchto trás sú niektoré vybrané objekty, fenomény alebo zaujímavosti osobitne vysvetlené, na informačných paneloch, ktoré sú postavené na trase náučného chodníka. Náučné chodníky sú súčasťou informačného systému, ktorý okrem nich zahrňuje aj náučné lokality, historické cesty...

 IMG 3008

Malá Fatra je pohorie v severozápadnej časti Slovenska. Vďaka rôznorodosti krajiny (dolomitové a vápencová bradlá, tiesňavy, trávnaté hole) patrí k atraktívnym a vyhľadávaným pohorím. Ide o hrásťové pohorie, ktoré bolo poukázané mohutnými tektonickými pohybmi v priebehu treťohôr a štvrtohôr. Skladá sa z kryštalických hornín (bridlice, ruly) a sedimentov (vápenca, kremenca, dolomity).

pesia turistika

Nenáročné túry po okolí Terchovej, ktoré zvládnete hravo aj s deťmi rekreačné chôdzou do jednej hodiny. Užite si krásy Malej Fatry aj so svojimi deťmi. Keď budete pozorne pozorovať tak po ceste môžete objaviť množstvo vzácnej fauny i flóry. Malá Fatra je podobne ako na rastliny bohatá aj na výskyt živočíchov. Príčinou tohto javu je geografická poloha pohoria, ale aj ďalšie charakteristiky.

IMG 6916

Vážený turista, ste na dovolenke a chceli by ste navštíviť zaujímavé miesta a prejsť sa po krásnej prírode? Práve v tejto časti sme pre Vás pripravili tipy na prechádzky v rozmedzí od 1 hodiny do 2,5 hodín. Taktiež pre Vás chystáme organizovanie jednodňových výletov po okolí ako napríklad na Oravský hrad a množstvo iných aktivít či pekných zážitkov. V prípade, že by ste medzi takýmito výletmi nenašli nič čo by Vás zaujalo, stačí vysloviť Vaše želanie a my sa ho budeme snažiť splniť. 

IMG 6732

Chceli by ste navštíviť zaujímavé miesta, prejsť sa po krásnej prírode a uniknúť do tajov Malofatranskej prírody aspoň na pol dňa? Tak presne pre Vás máme tie najzaujímavejšie tipy. Taktiež pre Vás chystáme organizovanie jednodňových výletov po okolí a množstvo iných aktivít či pekných zážitkov. V prípade, že by ste medzi takýmito výletmi nenašli nič čo by Vás zaujalo, stačí vysloviť Vaše želanie a my sa ho budeme snažiť splniť.

IMG 8247

Celý deň na horách? Prečo nie! Spoznajte krásu Malofatranskej prírody, načerpajte nové sily a užite si výnimočný deň na horách. Pripravili jsme pre Vás ty najlapšie tipy na celodenné túry. Taktiež pre Vás organizujeme jednodňové výlety po okolí ako napríklad na Oravský hrad a množstvo iných aktivít či pekných zážitkov.