Prasa divoké je veľký párnokopytník z čeľade diviakovité. Jeho domovinou je veľká časť Európy a Ázie. Jedná sa o typického všežravca, ktorý k životu preferuje starej lesné porasty. Prasa divoké bolo vždy významnou lovnou zverou, vďaka čomu sa veľmi často objavuje vo folklóre.
Dospelé samce dorastajú dĺžky 120 - 180 cm a v kohútiku meria 55 - 100 cm. Vzhľadom k pomeru tela má prasa divoké nápadne veľkú hlavu a relatívne krátke končatiny. Jeho srsť je tvorená hustými štetinami, ktoré ho chránia pred nepriaznivými vplyvmi. Jej sfarbenie kolíše medzi tmavošedú cez hnedú až k čiernej. Počas zimy je srsť výraznejšie hustejšia a tmavšie. Medzi ďalšie nápadné znaky z diviaka patrí jeho štyri výrazné trojhranné špičiaky, ktoré sa pri dorastanie zahýbajú nahor. Slúži hlavne ako účinná zbraň pri súbojoch. U samcov dorastajú zvyčajne 20 cm, vo výnimočných prípadoch však môžu dorásť až do dĺžky 30 cm.

K zvernici sa dostanete tak, že zaparkujete auto pred hotelom Boboty a od parkoviska je obora vzdialená len 5 minút chôdze.

Objednávky a podrobnejšie informácie na +421 908 331 449.

dscn6086

 

Kde vidieť diviaky?