vyhliadka

Mesto Žilina otvorilo na vrchu Dubeň 27,4 metra vysokú vyhliadkovú vežu, ktorú stavalo prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra.

Popis atrakcie

Na vrchu Dubeň (613 m n. m.) nad mestom Žilina je stojí novopostavená vyhliadková veža. Rozhľadňa je vysoká úctyhodných 27,4 metra a má 10 podlaží. Ponúka pôsobivé výhľady do široké okolia a najmä na mesto Žilina, ktoré sa Vám veže poskytne ako na dlani.

V okolí veže sa tiež nachádzajú stožiare pre televízne vysielanie a mobilné siete.

Je celoročne voľne prístupná a je možné sa k nej dostať po turistických chodníkoch zo Zástrania, Zádubnia alebo z Budatína. Zaparkovať môžete v týchto mestkých častiach a pokračovať ďalej pešo.

Najkratší prístup je z mestskej časti Žilina – Zádubnie. Kúsok od zastávky MHD Prípojná sa nachádza panelová cesta, na konci ktorej je zásobáreň vody pre mestskú časť. Nasleduje chôdza po lúke na vrch Dubňa a prechod cez les. Celá trasa má dĺžku približne 1,4 kilometra.

Druhá možnosť prístupu je od mestskej časti Žilina – Budatín. Značená trasa vedie prevažne cez les a má dĺžku cca 2 km

Kontakt: Turistická informačná kancelária mesta Žilina
Adresa: Námestie A. Hlinku 9, 010 01 Žilina
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Mobil: +421 907 845 567

 

Vyhliadkova veža Dubeň Vyhliadkova veža Dubeň Vyhliadkova veža Dubeň }Vyhliadkova veža Dubeň