104

Ľudovo-umelecké Čičmany je nielen obchod, kde sa stretnete s tradičnými predmetmi, ponúkame Vám možnosť relaxovať v našej biočajovni, ubytovať sa v tradičných čičmanských dreveniciach a načerpať sily a energiu počas dovolenkového pobytu u nás, zrelaxovať v horúcej vode kúpacej drevenej kadi. Autentické ukážky tradičných remesiel so sprievodným programom.

 

Naša predajňa ľudovo-umeleckých predmetov je pre všetkých tých, ktorí milujú ľudovú tvorbu, tradície a vedia oceniť ručnú prácu. U nás nájdete tradičné črpáky, svory, krpce, opasky, pastierske kabely, vlnené ponožky, keramiku a mnoho ďalších milých a pekných vecí. Všetky výrobky sú výlučne od slovenských výrobcov. Viete, koľko šikovných a nadaných ľudí máme na Slovensku! Príďte nás navštíviť.Počas zimy ponúkame príjemné posedenie v našej biočajovni pri výborných čajoch priamo zo Strážovských vrchov a pre milovníkov výbornej kvalitnej kávy aj výborné espresso.

Program v Čičmanoch pripravujeme v spolupráci s rôznymi aktivistami a priateľmi, milovníkmi folklóru a remeselníkmi. Cieľom je oživenie a zachovanie bohatého kultúrneho dedičstva našich predkov. Program organizujeme počas letných víkendov v areáli Drevenice a Humna Ondreja Gregora v centre Čičman. Za účasť na podujatiach sa neplatí, budeme radi, keď sa v Čičmanoch ubytujete, vyskúšate domácu kuchyňu, kúpite si originálny suvenír a dobre si oddýchnete v peknej prírode.

Uprostred nádhernej prírody na upätí Strážovských vrchov leží jedno z najunikátnejších miest na Slovensku - obec Čičmany. Ťažký život v horách a izolovanosť však ľudom nevzala, ba naopak dala. Nádherne vyšívané kroje a maľované chalúpky boli a sú dôkazom toho, aké hodnoty nám tu zanechali naši predkovia.

Kde inde by sa dali zachovávať tieto tradície? V súčasnosti celoročne prevádzkujeme našu predajňu a cez leto aj malé občerstvenie na terase týchto krásnych maľovaných dreveníc.

Kontakt: 041/549 21 23

  

Kde nás nájdete?