TURISTICKÉ CENTRUM TERCHOVÁ ako jeden z popredných partnerov v oblasti podpory a propagácie turistického ruchu v regióne Malej Fatry, sa rozhodlo priniesť pre návštevníkov tohto jedinečne krásneho prostredia v ktorom pôsobí, vyhľadávaný a obľúbený suvenír, ktorým je 0 Euro Souvenir bankovka. Obec Terchová a jej okolité kopce sú neodmysliteľné späté s menom slovenského národného hrdinu Juraja Jánošíka. Od jeho narodenia uplynulo v roku 2018 už 330. rokov a preto prvým motívom suvenírovej bankovky bude práve JURAJ JÁNOŠÍK.

Autorom námetu suvenírovej bankovky je Stano Lajda, ktorý patrí na Slovensku k ojedinelému fenoménu maliara. Jeho hlavnú líniu tvorby tvorí figurálny realizmus. V súčasnosti sa hlavne venuje voľnej tvorbe, knižnej ilustrácii, karikatúre, grafike, reštaurovaniu maľby a pedagogickej činnosti. Suvenírové bankovky budú vydané v náklade 15 000 kusov a ich predajná cena za 1 kus bude 3,- € s DPH.

Euro bankovky sa začnu predávať 1.2.2019 o 8:00. Prvých 1000 ks bude limit 5 ks na osobu, potom to bude už bez limitu. Bankovky sa nebudú posielať poštou na dobierku a nedajú sa rezervovať. Akékoľvek ďalšie informácie a aktuality nájdete na našej stránke www.uteczmesta.sk

Dôležité upozornenie!
Online predaj suvenírovej bankovky ani jej zasielanie na dobierku TURISTICKÉ CENTRUM TERCHOVÁ realizovať nebude!
Taktiež nie je možné si bankovku akýmkoľvek spôsobom vopred rezervovať.

O koncepte Euro Souvenir:

0 euro souvenir bankovka je vyrobená zo 100% bavlneného papiera, ktorý sa používa pri výbore pravých euro bankoviek a obsahuje mnohé ochranné prvky známe z pravých bankoviek medzi ktoré patrí napríklad sútlačová značka, vodoznak, hologram, UV ochranné prvky, bezpečnostný pásik a iné. Jej veľkosť je ako súčasná 20 euro bankovka a farebnosťou pripomína 500 euro bankovku. Jej „nominálnu“ hodnotu označuje veľká nula.
Záujemcov o suvenírovú bankovku upozorňujeme, že sa nejedná o bankovku určenú do peňažného obehu a slúži výhradne ako suvenír a zberateľský unikát. Je chránená proti použitiu vo výdajných automatoch ako aj v počítačkách bankoviek.

Koncept vydávania suvenírových bankoviek bol vytvorený v roku 2015 vo Francúzsku a v roku 2018 sa do tohto konceptu zapája aj Slovensko prostredníctvom svojich pamiatok. Hlavnou filozofiou konceptu je podpora turizmu a propagácia významných kultúrnych a historických pamiatok Európy.

Aktuálny zoznam vydaných suvenírových bankoviek na Slovensku môžete nájsť na web stránke: https://www.eurosouvenir.sk/bankovky/eurosouvenir-bankovky.html

eurobankovka janosik terchova