Zaujímavosti

dscn6155

Hneď vedľa hotela Boboty sa nachádza výcviková zvernica v ktorej chovajú v prírodných podmienkach diviaky. Zvernica sa nachádza priamo vo Vrátnej doline, v prekrásnom horskom prostredí Národného Parku Malá Fatra. Radi sa pozeráte na divoké zvieratá, ale nechce sa vám platiť za zoo? V Terchovej máme pre Vás riešenie. Nebojte, diviaky sú za plotom. Danielov a muflóny ale stretnete voľne v lese.

prirodnagaleria

V Terchovej nájdete aj umenie priamo v prírode. Vo farskej záhrade v areáli terchovského kostola sv. Cyrila a Metoda sa nachádza prírodná galéria. Vysunutá expozícia ponúka diela slovenských i zahraničných umelcov ako Milan Opalka, Marek Repáň, Martin Dzurek, Jan Wojdylo, Janusz Owsiany. Galéria je voľne prístupná verejnosti.


IMG 7287 - Copy

Zľava 10%

Múzeum Juraja Jánošíka a múzeum obce Terchová sa nachádza v priestoroch susediacich s obecným úradom na prvom poschodí. Pozývame Vás na expozíciu o histórií a živote v obci Terchová. Juraj Jánošík či Juro Jánošík, sa narodil 25. januára 1688 v Terchovej. Bol slávny zbojník z Horného Uhorska.

 


plusminussGaléria Plusmínusnula je komorný výstavný priestor pre súčasné umenie o rozlohe približne 40 metrov štvorcových. Za svoju existencii vďačí galéria aj finančnej podpore Ministerstva kultúry SR. Galéria ± 0,0 vznikla ako voľnočasová aktivita troch ľudí - architektov Dušana Voštenáka, Lenky Voštenákovej a výtvarníka Jána Gašparoviča. Bola otvorená 20. 5. 2011 výstavou Plus mínus od Ašota Haasa.


povazsagazilinaPovažská galéria umenia vznikla v roku 1976 osamostatnením sa od Považského múzea. Koncom 70. rokov a v 80. rokoch sa jej výstavná činnosť zameriavala najmä na súčasnú slovenskú kresbu, v galérii sa pravidelne uskutočňovali jej prehliadky. Výstavný program galérie je od začiatku 90. rokov zameraný predovšetkým na prezentáciu aktuálneho výtvarného umenia s presahmi do umenia 60., 70. a 80. rokov.


726-img00043Mestské múzeum v Rajci vzniklo v roku 1992 a verejnosti bolo sprístupnené v roku 1993. Nachádza sa v budove zo 17. storočia, v južnej časti námestia, ktorá je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok. Ešte v 19. storočí to bol jednoposchodový, renesančne a barokovo upravený meštiansky dom, ktorý slúžil ako mestský pivovar, neskôr ako mestská krčma. Je situovaný za líniou uličnej čiary, aby sa pred ním získal priestor pre vozy.

 

kontaktujte nasV prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Email: uteczmesta@gmail.com l Telefón:+421 908 331 449