Lyžiarské strediská

vratna uteczmestaLyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone je položené v Národnom parku Malá Fatra, 30 km východne od Žiliny. Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 14,55 km. Vrátna je čarovná dolina v krivánskej časti národného parku Malá Fatra a je vyhľadávaným zimným strediskom. Ponúka možnosti pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených lyžiarov. Na svoje si prídu aj vyznávači snowboardingu, extrémneho lyžovania, či skialpinizmu. 

skikubinka uteczmesta

 

SKI PARK Kubínska hoľa – zábava pre celú rodinu! Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku, lyžiarske stredisko Kubínska hoľa ponúka skvelé podmienky pre všetkých.SKI PARK Kubínska hoľa sa nachádza v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura a je jedným z najnavštevovanejších stredísk zimných športov na Slovensku.

 

skiraca uteczmestaMedzinárodné lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. K dispozícii je takmer 14,5 km pravidelne upravovaných zjazdoviek, všetky sú zasnežované technickým snehom. Počet zjazdoviek: 14, z toho 7 modrých (ľahká náročnosť), 5 červených (stredne ťažká), 2 čierne (ťažká).

skikozinec uteczmestaLyžiarsky areál Ski centrum Kozinec Zázrivá, nájdete v osade Havrania. Príjazd je 3km z centra obce Zázrivá, parkovisko je pod svahom. Lyžuje sa zde na upravených zjazdovkách v celkovej dľžke cca 5 km.

skilucivna

Lyžiarske stredisko leží v prekrásnom a tichom údolí národného parku Malá Fatra, medzi obcami Párnica a Zázrivá. Lyžiarsky areál je obkolesený prírodnou scenériou Malej Fatry v údolí riečky Zázrivka. Stredisko ponúka denne upravované lyžiarske zjazdovky pre všetky typy lyžiarov od začínajúcich cez pokročilých až po tých najnáročnejšich.

 

skiteplicka

Malý Straník je vrch ležiaci v Kysuckej vrchovine nachádzajúci sa pri obci Zástranie, v katastri obce Teplička nad Váhom a šesť kilometrov východným smerom od Žiliny. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 1,6 km.