Rozhľadne

 

spicak

V rámci projektu Modernizácia a nový rozmer sprístupnenia krás Strečna a okolia bola v období október a november v roku 2017 vybudovaná nová rozhľadňa na kopci Špicák pri Strečne

 

vyhliadka

Mesto Žilina otvorilo na vrchu Dubeň 27,4 metra vysokú vyhliadkovú vežu, ktorú stavalo prostredníctvom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Malá Fatra.

stranik

 

Straník je kopec s vynikajúcim výhľadom na Žilinu. Pešo sa naň dostanete za pár minút z mestskej časti Zástranie, po downhillovej cyklotrati ste dole ešte rýchlejšie. Od roku 1934 sa vrchol kopca používa pre bezmotorové lietanie, je to stále jedna z top lokalít na Slovensku. Sú tu dva vysielače - s výškami 18 a 30 metrov. V okolitých lesoch sa ťaží drevo.

rozhledna

 

Na vrchole kopca Oblaz v blízkosti centra obce vyrástla tridsať metrov vysoká rozhľadňa.K novej turistickej atrakcii v Terchovej vedie po lesnom chodníku nová trasa s informačnými tabuľami, ktoré približujú faunu a flóru v Terchovskej doline.

rozhladna06

Rozhľadňa na Bobovci leží v nadmorskej výške 720 m na hranici katastrov obcí Stará Bystrica a Radôstka. Postavená bola Obcou Stará Bystrica v rokoch 2010–2011 z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko-Slovenská republika 2007–2013. Bobovec nie je najvyšším vrchom Starej Bystrice.