Šport zima

pozicovna 

 

 

 

Požičovňa športových veci 

Kde ? V Turistickom centre Terchová 

Čo požičiavame ? ...

unnamed 1

 

Chystáte sa na turistiku v zime ? Povinnou výbavou v zimnej sezóne sú rozhodne snežnice a mačky, ktoré vám pomôžu pri zdolávaní vrchov Malej Fatry. Ste rekreační turisti ? Mačky či snežnice si nemusíte kupovať. My vám ich požičiame. 

 

sankovanie

 

 

Najlepšia zábava nie len pre deti ale aj dospelých je tradičná sánkovačka. Sánkovanie v Terchovej je obľúbenou aktivitou. Kde sa môžete sánkovať ? A kde si sánky môžete požičať ? 

turisticke macky

Vybrať sa na turistiku si vyžaduje určité prípravy. V prípade, že si sa dozvedel, že smeruješ do šmykľavého a nestáleho terénu, kde je riziko pošmyknutia sa, také turistické mačky padnú vhod.

Preto neváhaj a zapožičaj si ich už dnes!

Výstroj

Cena 4€/deň

Záloha 40€

sneznice

Prejdite sa na snežniciach krásnou zimnou krajinou v oblasti Malej Fatry s možnosťou spoločnosti skúseného sprievodcu. Táto nevšedná turistika mimo ruchu zjazdoviek je vhodná pre menej zdatných, ale aj náročnejších milovníkov zasneženej prírody. Zažite nezabudnuteľnú túru v tejto prekrásnej lokalite. Tak poď do toho a užívaj si zimné aktivity na horách so všetkým všudy.

P3120054

Skialpinizmus je pohyb na lyžiach vo voľnom horskom teréne. Stúpanie do kopca umožňuje špeciálné viazanie a pásy nalepené na sklznici. Tradičný skialpinizmus je voľný pohyb na lyžiach a vyhľadáva vo svojej extrémnej podobe strmé zjazdy a prvozjazdov. Prvý skialpinistické túry siahajú až ku koncu 19. storočia. Keďže neexistovali lanovky, bol všetok pohyb na lyžiach vtedy tak trochu skialpinizmus. Malá Fatra je ideálnym miestom pre začiatočníkov i profíkov v tomto krásnom športe.