Šport zima

turisticke macky

Vybrať sa na turistiku si vyžaduje určité prípravy. V prípade, že si sa dozvedel, že smeruješ do šmykľavého a nestáleho terénu, kde je riziko pošmyknutia sa, také turistické mačky padnú vhod.

Preto neváhaj a zapožičaj si ich už dnes!

Výstroj

Cena 4€/deň

Záloha 40€

sneznice

Prejdite sa na snežniciach krásnou zimnou krajinou v oblasti Malej Fatry s možnosťou spoločnosti skúseného sprievodcu. Táto nevšedná turistika mimo ruchu zjazdoviek je vhodná pre menej zdatných, ale aj náročnejších milovníkov zasneženej prírody. Zažite nezabudnuteľnú túru v tejto prekrásnej lokalite. Tak poď do toho a užívaj si zimné aktivity na horách so všetkým všudy.

P3120054

Skialpinizmus je pohyb na lyžiach vo voľnom horskom teréne. Stúpanie do kopca umožňuje špeciálné viazanie a pásy nalepené na sklznici. Tradičný skialpinizmus je voľný pohyb na lyžiach a vyhľadáva vo svojej extrémnej podobe strmé zjazdy a prvozjazdov. Prvý skialpinistické túry siahajú až ku koncu 19. storočia. Keďže neexistovali lanovky, bol všetok pohyb na lyžiach vtedy tak trochu skialpinizmus. Malá Fatra je ideálnym miestom pre začiatočníkov i profíkov v tomto krásnom športe.

bezky

Bežkovanie, alebo tiež beh na lyžiach nie je síce tak populárny ako alpské lyžovanie, ale vášnivý vytrvalostný športovci na neho nedajú dopustiť: pri behu na lyžiach v bežeckých stopách je nutné odrážať sa paličkami a to trénuje najmä ramená, paže a na to celú hornú časť tela. Výsledkom je vysoko efektívny vytrvalostný tréning pre celé telo! Upravované bežkárske trasy v Malej Fatre sa nachádzajú prevažne v idylicky zasneženej zimnej krajine obklopenej úchvatnú horskú kulisou.

foto-045Všetko čo potrebujete – na jednom mieste! Sport Academy Vrátna ponúka širokú škálu služieb: ski & snoboard školu, požičovňu, servis, snowtubing, skialp & freeride, kurz jazdenia v bránkach, babysiting a o mno viac! Sport Academy Vrátna sa nachádza v lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone v srdci Národného parku Malá Fatra – vo Vrátnej doline, ktorá je považovaná za najkrajšiu v Malej Fatre. 


rawLyžovanie, snowboarding, jazda freeride, skialpinizmus, bežecké lyžovanie, detská škôlka a mnoho iného nájdete v našom kolektíve odborne vzdelaných inštruktorov, zložených prevažne z mladých, ale skúsených ľudí, ktorí sú na zjazdovkách od svojich detských čias.