Šport zima

sneznice

Prejdite sa na snežniciach krásnou zimnou krajinou v oblasti Malej Fatry s možnosťou spoločnosti skúseného sprievodcu. Táto nevšedná turistika mimo ruchu zjazdoviek je vhodná pre menej zdatných, ale aj náročnejších milovníkov zasneženej prírody. Zažite nezabudnuteľnú túru v tejto prekrásnej lokalite. Tak poď do toho a užívaj si zimné aktivity na horách so všetkým všudy.

P3120054

Skialpinizmus je pohyb na lyžiach vo voľnom horskom teréne. Stúpanie do kopca umožňuje špeciálné viazanie a pásy nalepené na sklznici. Tradičný skialpinizmus je voľný pohyb na lyžiach a vyhľadáva vo svojej extrémnej podobe strmé zjazdy a prvozjazdov. Prvý skialpinistické túry siahajú až ku koncu 19. storočia. Keďže neexistovali lanovky, bol všetok pohyb na lyžiach vtedy tak trochu skialpinizmus. Malá Fatra je ideálnym miestom pre začiatočníkov i profíkov v tomto krásnom športe.

ski-doo mini1

Prenajímame snežné skútre a štvorkolky, vyskúšajte skvelé dobrodružstvo v krásnej prírode vo Vratnej – ponúkame najlepšie stroje a najnižšie ceny! Trať Starý dvor sa nachádza v srdci národného parku Malá Fatra, vo Vrátnej doline len 4 km od Janošíkovej Terchovej. Privíta Vás aj typická slovenská reštaurácia Koliba Starý dvor. Využite našu skvelú ponuku a spoznajte krásu tohto miesta na snežnom skútri!

bezky

Bežkovanie, alebo tiež beh na lyžiach nie je síce tak populárny ako alpské lyžovanie, ale vášnivý vytrvalostný športovci na neho nedajú dopustiť: pri behu na lyžiach v bežeckých stopách je nutné odrážať sa paličkami a to trénuje najmä ramená, paže a na to celú hornú časť tela. Výsledkom je vysoko efektívny vytrvalostný tréning pre celé telo! Upravované bežkárske trasy v Malej Fatre sa nachádzajú prevažne v idylicky zasneženej zimnej krajine obklopenej úchvatnú horskú kulisou.

snowkiting uteczmesta

Snowkiting je veľmi mladý zimný outdoorový adrealinový šport. Za použitia ťažného draka sa jazdec uvádza do pohybu po snehovej pláni na lyžiach či snowboarde. Na rozdiel od zjazdového lyžovania či snowboardingu je tento šport možné prevádzkovať na rovine (zasnežené pláne, mierne svahy...). Lokalita Chleb vo Vrátnej je jednou z najznámejších snowkitingových lokalít v Europ.

foto-045

Zľava 20%

 

Všetko čo potrebujete – na jednom mieste! Sport Academy Vrátna ponúka širokú škálu služieb: ski & snoboard školu, požičovňu, servis, snowtubing, skialp & freeride, kurz jazdenia v bránkach, babysiting a o mno viac! Sport Academy Vrátna sa nachádza v lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone v srdci Národného parku Malá Fatra – vo Vrátnej doline, ktorá je považovaná za najkrajšiu v Malej Fatre. 

 

kontaktujte nasV prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Email: uteczmesta@gmail.com l Telefón:+421 908 331 449