News

Halusky 2019 A2 plagat kor04

 

 

Medzinárodná súťaž  vo varení a jedení bryndzových halušiek sa tento rok uskutoční 25.5.2019 na Amfiteátri v Terchovej.  Tešiť sa môžete na Čechomor, Simu Martausovú, Arzén a iných. Informácie budeme postupne dopĺňať. Tešíme sa na Vás.

 

 

 

 

 

terchovsky vlacik

Dňa 11.5. a 12.5.2019 Terchovský vláčik z technických príčin jazdiť nebude. Za porozumenie ďakujeme!

 

 

 

 

zazrivsky ultra trail

 

Tohoročná novinka, na ktorú sa nesmierne tešíme a už teraz nám je ľúto, že si pri organizácii nestihneme tento nádherný pretek zabehnúť aj my  Táto trasa nám nedá spávať už niekoľko rokov a zakaždým, keď bežíme krásnym a behateľným hrebienkom Oravskej Magury, snívame, že by tadeto raz mohol nejaký ultra pretek viezť. Takže vlastne vám plníme náš sen.

 

 

terchovsky vlacik 1

 

 

Na jar a jeseň jazdíme v sobotu a nedeľu. V prípade väčšej skupiny (napríklad: firemné akcie, svadby, školy) jazdíme aj počas týždňa. Je nutné sa objednať na čísle 0908 331 449. Nový cestovný poriadok.

 

TU

 

cyklobus terchova

 

 

Žilinská župa odštartuje sezónu cyklobusov v tomto roku skôr ako po minulé roky. Autobusy s prívesmi na bicykle vyrazia na Kysuce do Bystrickej doliny a do Turca už 1. mája a do Terchovej od 9. Júna. 

 

 

otvorenie hradu strecno

 

 

Považské múzeum v Žiline otvorilo brány hradu Strečno už 1. apríla. Návštevníci tak môžu jarné slnečné dni využiť na príjemnú prechádzku spojenú s prehliadkou hradu. Ten bude otvorený denne od 9.00 do 17.00. Sprístupnená bude aj Stredoveká dedina Paseka.