geocasing uteczmesta

Geocaching je hra na pomedzí športu a turistiky, ktorá spočíva v použití navigačného systému GPS pri hľadaní skryté schránky nazývané keš, o ktorej sú známe jej zemepisné súradnice. Pri hľadaní sa používajú turistické prijímača GPS. Jednou zo základných myšlienok geocachingu je umiestňovanie keší na miestach, ktoré sú niečím zaujímavá a napriek tomu nie sú turisticky navštevovaná. V popise cache sú potom uvedené informácie o mieste s jeho špecifikami a zaujímavosťami. Cache sa ale umiestňujú aj do zaujímavých miest veľmi frekventovaných. 

Cache býva vodeodolná, väčšinou plastová schránka, kanister, apod. Zakladateľ cache po jej umiestnení zverejní jej súradnice na niektorý internetový server zaoberajúci sa geocaching. Schránka by mala byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestil denník (tzv. Logbook), do ktorého sa zapisujú jej nálezcovi. Býva zvykom umiestňovať do cache tiež nejaké predmety na výmenu. Nálezca cache si smie takýto predmet vziať (a napríklad preniesť do ďalšej cache), ale musí namiesto neho vložiť niečo vlastného (iný predmet) pre ďalších účastníkov hry, v rovnakej alebo vyššej hodnote.

Tak neváhaj a vydaj sa za dobrodružstvom. V okolí Terchovej je skutočne veľké množstvo kešek, ktoré stoja za to! S touto obľúbenou hrou zažijete spostu dobrodružstvo a objavíte nádherné miesta, ktoré by ste inak nevideli.

Mapa kešek v okolí:

geokashing utezmesta

Viac informácií nájdete TU.